12.09.2017

JAKĄ LAMPĘ WYBRAĆ? / MANICURE HYBRYDOWY

Witajcie Kochane, 
Manicure hybrydowy  to ostatnio najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Wiem, że korzystacie z manicure w salonach kosmetycznych, często też inwestujecie w zestawy aby wykonywać pazurki w domowym zaciszu. Dziś postanowiłam poruszyć temat który wraca często i nadal wywołuję falę niepewności. Dziś pogadamy o lampach do wykonywania hybryd,ich rodzajach, kształtach, zdradzę Wam też dlaczego niektóre lakiery nie współpracują z daną lampą, o tych i innych ciekawostkach przeczytacie poniżej.

Zacznijmy od początku...CZY LAMPA JEST NIEZBĘDNA ?
Tak, lampa to nieodłączny element, jedno z wiodących ogniw w  procesie tworzenia hybryd. Lampa odpowiada za utwardzenie każdej z  nakładanej warstw i to od niej w dużym stopniu zależy efekt końcowy naszych pazurków. Lakiery hybrydowe poddane złemu utwardzeniu mogą nie zastygać, marszczyć się, kurczyć a nawet deformować. 

JAK WYBRAĆ LAMPĘ I CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY  JEJ DOBORZE?
W pierwszej kolejności należy postawić sobie pytanie w jakim celu kupujecie lampę, czy będzie ona służyła Wam tylko do celów prywatnych, czy zamierzacie korzystać z niej również wykonując mani innym kobietkom. Ważna jest częstotliwość użytkowania, eksploatacja, prędkość wykonywania mani i  ewentualny transport do klientki. 

Warto zastanowić się nad wielkością lampy, siłą i rodzajem żarówki oraz nad czasem jakim dysponujemy i chcemy przekazać na cel wykonania paznokci.

Głównym i ogólnie przyjętym podziałem lamp jest rozróżnienie ze względu na rodzaj emitowanego światła oraz mocy żarówek. 

RODZAJE LAMP: UV, LED, LED CCFL, SUN.

LAMPA UV - Jest to najtańsza oraz najłatwiej dostępna lampa na rynku. Jak sama nazwa wskazuje posiada żarówki, emitujące światło UV.  W sprzedaży dostępne są lampy o mocy 9W oraz  36W. Z doświadczenia wiem, że lampa o mocy 9W jest niewystarczająca, moc z jaką naświetla hybrydy, nie wystarcza do utwardzenia wszystkich kolorów, warto więc dołożyć i kupić lampę o mocy 36W która bez większego problemu radzi sobie nawet z wymagającymi  lakierami tzn. o wysokim stopniu napigmentowani + barwach podstawowych np.bieli czy  czerni. 
Kiedy znamy już moce warto zwrócić też uwagę na dodatki.  Lampa 36W to chyba najpopularniejszy model, sprzedawana jest  w dwóch wariantach  z timerem oraz bez dodatkowych guzików. Timer to duże udogodnienie, dzięki niemu praca z hybryda jest wygodniejsza i znacznie sprawniejsza, nie wymaga od Was nastawiania stopera w komórce czy zegarku. Naciskając timer lampa wł. się na określoną ilość czasu jaki jest potrzebny do utwardzenia jednej warstwy nałożonego lakieru (2 minuty), po tym czasie lampa gaśnie a my możemy wyciągnąć dłoń i przejść do nakładania kolejnej warstwy, a następnie powtórzyć czynność, wł. lampę.
Warto zaznaczyć, że lampa  UV to model który utwardza każdy rodzaj hybryd.


Lampa 36W z timerem to model którym dysponuję od czerwca 2015r. Lampa służyła mi do maja tego roku. Dotychczas nic złego nie działo się z urządzeniem,używana była 3-4 razy w miesiącu i podejrzewam, że stosowałabym jej dalej gdyby nie fakt, że spaliłam jedną żarówkę :)
UV kupiłam w zestawie startowym, całość z przesyłką nie przekroczyła wtedy kwoty 160 zł. Koszt podstawowej lampy to  jakieś 50-60zł, dostaniemy też wersje droższe z wiatraczkiem, ale szczerze, nie jest to gadżet niezbędny.

LAMPA LED -  Lampa minimalnie mniej popularna ale i trochę droższa od poprzedniczki UV. 
Jak sama nazwa wskazuje posiada żarówki ledowe, są one znacznie mniejsze, liczniejsze i gęściej rozmieszczone. Żywotność tych żarówek jest również większa a w chwili przepalenia można spokojnie wyjąc pojedyncze sztuki, dokupić kolejną i wymienić. Koszt takiej żarówki w zależności od modelu oraz miejsca sprzedaży (hurtownia kosmetyczna - allegro) wynosi od 4 do 14 zł. Co przemawia na korzyść LED ? Zdecydowanie czas utwardzania - jedna warstwa  potrzebuje zaledwie 30 sekund (czasami nawet mniej) aby uzyskać taki sam stopień utwardzenia co UV robi w 2 minuty.
LAMPA LED + CCFL 
To rodzaj lampy LED wzbogaconej o dodatkowe świetlówki CCFL. Świetlówka ta przypomina kształtem grillowego ślimaka, jej zadaniem jest ulepszenie oraz idealne i równomierne doświetlenie dłoni w chwili utwardzania lakieru. Firmy zakładają, że dzięki tej innowacji lakiery hybrydowe utwardzają się w czasie 10-30 sekund. Lampa ta posiada mieszaninę dwóch rodzai światła o mocy 36W na co składa się 24W LED i 12W CCFL 
Nigdy nie byłam posiadaczka tej lampy na własność, miałam jednak okazję utwardzać nią lakier hybrydowy i przyznam, że zrobiła na mnie pozytywne wrażenie.SUN (m.in. SUNuv1, SUNUVoNE, SUN2, SUN5)
Warto zaznaczyć, że lampa ta widnieje na rynku pod wieloma nazwami, o których wspomniałam powyżej, ogólnie jest to zbliżona specyfikacja delikatnie odbiegająca od siebie kształtem, ale o tym za chwilę. SUN uzbrojona jest w 48W lampy ledowe najnowszej generacji które wytwarzają snopy światła o długości fal 365 i 405 nm oznacza to, że mamy do czynienia z diodami (30 sztuk) najwyższej jakości które poradzą sobie z utwardzeniem każdego produktu (żele,hybrydy). Mimo świetnej jakości diod warto zaznaczyć, że lampki w tym modelu są niewymienne, ale producent gwarantuje żywotność na 30 tyś godzin pracy :) Lampa jest mała i lekka, posiada czujnik ruchu, oraz z góry ustalonym timerem tzn.
- w Sun1 na 5, 30 i 60 sekund,
- w Sun2 na 10, 30, 60 sekund
- w Sun5 na 30, 60, 90 sekund.CO WIĘC WYBRAĆ?
Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z hybrydami, zamierzacie stosować ją do własnego użytku i same do końca nie wiecie, czy taka forma manicure do Was trafia, nie inwestujcie w najdroższe i najnowsze lampy. Wybierzcie sprawdzone modele ale też te nie najgorsze. Osobiście polecam Wam klasyczny i chyba najbardziej znany model lampy UV 36W. Podstawowy model nie posiada wiatraka ani timera ale każda z nas ma smartfona, więc włączenie stopera to naprawdę żaden wyczyn. Cena samej lampy to koszt ok.40zł. odradzam natomiast stosowanie lamp mostkowych, oczywiście utrwalicie nimi hybrydę, ale jest to długi i pracochłonny proces. 
Obecnie weszłam w posiadanie lampy SUN5 o mocy 48W, jest ona niewiele większa od standardowej UV36W a jest przeznaczona na dwie dłonie/stopy. Timer ustawiony na 30 sekund utrwala genialnie nawet wymagające kolory typu biel, czerń, czerwień. Dzisiaj w 70 minut wykonałam pełne mani u stóp i dłoni, gdzie bawiłam się również pierwszy raz w żelowe przedłużani, ale nie o tym miałam pisać :)  Poniżej przedstawiam Wam model lampy której obecnie używam i szczerze Wam polecam :)

Dajcie znać czego Wy używacie albo do jakiej lampy przymierzacie się kupić :) Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam Wam podjąć decyzję :)

Ściskam :*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostawcie ślad po sobie, dzięki temu łatwiej będzie mi trafić na Wasze blogi :)
Pozdrawiam ciepło i zachęcam do obserwacji :)